Zumba je inšpirovaná latinsko-americkou hudbou. Hodina Zumby zahŕňa tanec a fitness, pripája latinsko-americkú a medzinárodnú hudbu a tanečné pohyby vytvárajúce dynamický, vzrušujúci a účinný fitness systém! Zumba obsahuje niektoré zo základných princípov aeróbneho, intervalového a rezistenčného tréningu, tak aby maximalizovala výdaj kalórií, posilnila kardiovaskulárny systém a dosiahla celkového spevnenia tela. Tanečníci aj netanečníci okamžite a bez problémov zvládnu lekciu Zumby, pretože na to, aby sa vám darilo v Zumbe, nemusíte vedieť tancovať. Zumba vytvára atmosféru ako na párty.

  • Je to zábava! Zumba je zamaskované cvičenie. Účastníci sa bavia. Neuvedomujú si, že cvičia. Konečne je tu cvičenie, ktoré ľudia chcú robiť každý deň a cítia sa pri ňom dobre!
  • Je to iné! Hudba, kroky, pohyby, lekcia, pocit…všetky sú ako žiadne iné!
  • Je to jednoduché! Zumba je navrhnutá pre každého. Účastníci cvičenia môžu so Zumbou začať hneď, bez ohľadu na kondíciu, predchádzajúcu prípravu alebo vek. Vďaka Zumbe s niekoľkými základnými krokmi je cvičenie ľahké pre každého.
  • Je to účinné! Zumba je založená na kardio cvičení s prvkami rezistenčného/rysovacieho tréningu k spevneniu celého tela a dosiahnutiu akýchkoľvek fitness cieľov.

Zumba Fitness hodina sa skladá predovšetkým z latinsko-amerických rytmov. K tým základným patria najmä: Merengue, Salsa, Cumbia, Reggaeton. Ďalšími sú Belly Dance, Flamenco, Tango a pribudlo časom mnoho ďalších.