Čo potrebujete vedieť, keď sa po prvý krát chcete pridať k veľkej Zumba Fitness rodine?

  1. Ak sa rozhodnete prísť na hodinu našej Zumby, určite k nám nechoďte s vedomím, že idete cvičiť. Na našu Zumba hodinu sa chodíme v prvom rade baviť a relaxovať. Vôbec nie je dôležité, či viete tancovať alebo ste, ako sa ľudovo hovorí: „tanečné drevo“!
  2. Nikdy sa nevzdávajte po prvej hodine!!! Každý raz začínal a pretože sa choreografie a aj hudba na hodinách Zumby opakujú, máte čas sa to naučiť na ďalších hodinách. Už na druhej hodine budete o 100% lepší a to nehovoríme o tých nasledujúcich. Po piatej hodine si budete hodinu naplno užívať.
  3. Zumba nie je Aerobik. Zabudnite na namáhavé posilňovacie cvičenia, na správne prevedenie krokov, Zumba je cvičenie, pri ktorom zabudnete, že cvičíte. Uvoľnite sa, zabávajte sa, tancujte!!! Nie je dôležité, či urobíte krok dokonale, ale či sa pri zumbovaní bavíte.
  4. Hodina Zumby je o atmosfére a hlavne o ľuďoch, ktorí sa hodiny zúčastňujú. Nemajte obavy z kritiky, nehanbite sa! Zumba je jedna veľká latino disco párty a jediné čo vám z hodiny ostane, je príjemný pocit, radosť v srdci, úsmev na perách, dobrá nálada, mokré oblečenie a časom aj vysnívaná postavička.
  5. Na hodinu prídite v športovom oblečení, tzn. niečo, v čom sa cítite dobre a pohodlne, prineste si športovú obuv, uterák na zotretie potu z čela a nezabudnite samozrejme na pitný režim. Ten je veľmi dôležitý, čím viac pijete, tým viac potíte!
  6. Tradičná Zumba hodina trvá 60 min. Začína sa špeciálnou piesňou na rozcvičenie a zahriatie celého tela. Ďalšie piesne sú tradičné „zumbácke“, občas i nie a striedajú sa v nich rôzne štýly tancov a rôzne tempá. Posledná pieseň je prispôsobená na uvoľnenie a natiahnutie svalov celého tela, teda strečing, aby sme nemali „svalovicu“, ale ten krásny pocit úľavy a hlavne, úsmev na tvári!